Orbis OptoFiber FTTH 4F SC APC 15-60m

Orbiksen valmistama nelikuituinen valmiskaapeli sisäasennuksiin. Kaapelissa SC APC -liittimet vain toisessa päässä ja liittimien suojana vetosuoja. Kaapelin väri: valkoinen (RAL 9003)

Tuotekoodi
configurable-502
37,01 €
Varastossa

Orbiksen valmistama nelikuituinen valmiskaapeli sisäasennuksiin. Kaapelissa SC APC -liittimet vain toisessa päässä ja liittimien suojana vetosuoja.

Kaapeleihin sisältyy asuntokohtaiset tarramerkinnät. Toimita haluamasi merkinnät asiakaspalveluumme.

Kysy asiakaspalvelustamme myös muita pituuksia! Erikoismitoissa hinta on lähimmän vakiopituuden mukainen ja siihen lisätään muutostyön lisä 5 euroa (Alv 0%) per kaapeli.  Mikäli haluttua erikoismittaa tilataan enemmän kuin 10 kpl, lisämaksua ei ole. 60 metriä pidemmissä kaapeleissa hinta lasketaan erikseen.


Orbis FTTH 4xOS2 LSZH sisäkäyttökaapelin tekniset tiedot:

  • Kaapelin halkaisija: 5,3 mm
  • Minimitaivutussäde: 5 x halkaisija
  • Vetokuormitus: 400 N asennettuna/650 N asennuksessa
  • Puristuslujuus: 1000 N/100 mm
  • Käyttölämpötila-alue: -10ºC ... +70ºC
  • Kuitutyyppi: G.657A
  • Vetoelementti: Aramid langat
  • Sisäkäyttöön, LSZH- Halogen vapaa, nippupolton kestävä

Liitinvaihtoehdot ja liittimien jaottelu kaapelissa:

  • LC ja SC APC
  • Huoneistopään kuorintapituus vaipasta ulommaiseen liittimeen on 35 cm.
  • Liittimien etäisyys toisistaan on 5 cm.

Vetosuoja:

  • Vetosuojan halkaisija on 20 mm.
  • Suojaputken pituus huoneistopäässä on 45 cm.
  • Suoja on kiinnitetty kahdella nippusiteellä, joiden alla on kylmäkutiste, jotta putki pysyy vedon aikana paikoillaan.
Tekniset tiedot
Käyttökohde Kuitu kotiin (FTTH)
Käyttöohje (257.02 kB)
Tuotteiden hinnat näytetään Alv 0%.