Orbis Etumittakuitu SC-SC UPC SM 150m

Kotelon koko 23,8 x 14,1 x 6,7cm. Apuväline valokuitututkilla mittaamiseen. Pituus 150m.

Sähkönumero:
7206480
Tuotekoodi
3002619
237,50 €
Varastossa
: 2

Etumittakuitu 150m.

Etumittakuituja käytetään optisten kuitujen tutkamittauksessa eliminoimaan kuolleen alueen (dead zone) vaikutus valokaapelilinjan mittauksessa.

Kenttäolosuhteita varten etumittakuidun käsiteltävyyden parantamiseksi kuitu on pakattu kestävään  muovikoteloon, jossa vain kuidun liittimillä varustetut päät ovat esillä ja suojattuna. Kotelon koko 23,8 x 14,1 x 6,7cm.

Etumittakuidun pituus on 150 metriä, yksimuotokuitu (SM) SC/UPC-liittimillä.

Etumittakuituja saatavissa tilauksesta myös LC- liittimillä sekä APC-hiotuilla liittimillä.  Etumittakuitu saatavissa myös monimuotokuidulla (MM), OM1 ja OM3-tyyppeinä.

Ohje (232.46 kB)
Tuotteiden hinnat näytetään Alv 0%.