OptoFiber FTTH 4F SC APC/SC APC 15-55m

Orbiksen valmistama nelikuituinen valmiskaapeli sisäasennuksiin. Kaapelissa SC APC-liittimet molemmissa päissä ja vetosuojat. Kaapelin väri valkoinen (RAL 9003)

Tuotekoodi
configurable-468
54,85 €
Varastossa

Orbiksen valmistama nelikuituinen valmiskaapeli sisäasennuksiin. Kaapelissa SC APC-liittimet  molemmissa päissä ja vetosuojat.

Kaapeleihin sisältyy asuntokohtaiset tarramerkinnät. Toimita haluamasi merkinnät asiakaspalveluumme sähköpostitse.

Kysy asiakaspalvelustamme myös muita pituuksia! Erikoismitoissa hinta on lähimmän vakiopituuden mukainen ja siihen lisätään muutostyön lisä 5 euroa (Alv 0%) per kaapeli.  Mikäli haluttua erikoismittaa tilataan enemmän kuin 10 kpl, lisämaksua ei ole. 60 metriä pidemmissä kaapeleissa hinta lasketaan erikseen.

Orbis FTTH 4xOS2 LSZH sisäkäyttökaapelin tekniset tiedot:

  • Kaapelin halkaisija: 5,3 mm
  • Minimitaivutussäde 5 x halkaisija
  • Vetokuormitus: 400 N asennettuna/ 650 N asennuksessa
  • Puristuslujuus: 1000 N/100 mm
  • Käyttölämpötila-alue: -10ºC ... +70ºC
  • Kuitutyyppi: G.657A
  • Vetoelementti: Aramid langat
  • Sisäkäyttö, LSZH- Halogen vapaa, nippupolton kestävä

Liitinvaihtoehdot ja liittimien jaottelu kaapelissa:

  • LC ja SC APC
  • Huoneistopään kuorintapituus vaipasta ulommaiseen liittimeen 30 cm.
  • Paneelipään kuorintapituus vaipasta ulommaiseen liittimeen on 70 cm.
  • Liittimien etäisyys toisistaan 5 cm
  • Kaapelin molemmat päät ovat identtiset (kuidut ovat idenfioitavissa värien avulla toisistaan).

Vetosuoja:

  • Vetosuojan halkaisija on 20mm.
  • Paneeliin päähän tuleva suojaputki on pituudeltaan 80 cm ja huoneistopään 45cm.
  • Suoja on kiinnitetty kahdella nippusiteellä, joiden alla on kylmäkutiste, jotta putki pysyy varmemmin vedon aikana paikoillaan.
Tekniset tiedot
Käyttökohde Kuitu kotiin (FTTH)
Käyttöohje (257.02 kB)
Tuotteiden hinnat näytetään Alv 0%.